Sık Sorulan Sorular - Online Terapi Hizmeti

Sıkça Sorulan Sorular

Yüz yüze terapide bu durum şartlara göre değişkenlik gösterse de, özellikle son on yılda mobil ağlarda sağlanan gelişimlerle birlikte birçok araştırma da online terapinin yüz yüze terapi gibi etkili olduğunu göstermektedir.

Günümüz dünyasında en önemli sorunlarından birisi de zaman. Online terapi öncelikle ulaşım ve bekleme sebepli zaman kayıplarının önüne geçecektir. Aynı zamanda kendi evinizde, işinizde ya da ofiste nerede olursanız olun görüşme kolaylığı ve ekstra gizlilik sağlaması açısından sıkça tercih edilmektedir.

Online Terapi Merkezi Sayfasının üst menüsünde bulunan Ücretsiz “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak formu doldurun daha sonra telefonunuza gönderilen SMS kodu ile yapılan doğrulamayı tamamlayarak üyelik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz

Online terapi her an ulaşılabilir olması, maliyet açısından daha uygun olması, yüz yüze terapiye ulaşılmasının güç olduğu durumlarda danışanlara kolaylık sunmaktadır. Coğrafi olarak izole bölgede yaşayanlar, fiziksel engeli ya da ciddi bir rahatsızlığı olanlar için ciddi bir kolaylık sağlamaktadır.

İnternete ulaşabilen hemen herkes için uygun ve etkin bir yöntemdir. Mesela çok yoğun çalışan birisiyseniz ve sizi rahatsız eden bazı sorunlarınız varsa bunun için sitemizden bir psikiyatrist ya da psikologla görüşmek için randevu almanız yeterli olacaktır

Online Terapi Hizmeti alabilmek için sadece internetiniz ve de onu kullanabileceğiniz bir cihazınızın (bilgisayar, laptop, tablet, akıllı telefon, vb.) olması yeterlidir. Sonrasında Online Terapi Merkezi sistemi üzerinden kayıt olmanız ve size uygun bir saate randevu oluşturmanız yeterli olacaktır.

1980'li yıllardan itibaren teknolojinin ve internetin dünya çapında yaygınlaşması, bazı yaşam pratiklerinde değişim ve dönüşümlere yol açmıştır. 2020 yılının başından bu yana, dünyanın yaşadığı pandemi nedeniyle internet üzerinden kullanılabilen her hizmet kritik hale geldi ve hizmetlere İnternet üzerinden ulaşmak, hayatımızda zamanla ilgili çok ciddi tasarruf sağlamamızı sağladı. Bu sebeple hepimiz artık zamandan kazanabileceğimiz sistemlere yönelmeye başladık. Peki bu bağlamda düşündüğümüzde online terapi hizmetlerini nasıl değerlendiriyoruz? Neden çevrimiçi psikoterapi hizmetlerine ihtiyacımız var? Online psikoterapinin avantajları ve dezavantajları nelerdir ve yüz yüze psikoterapi kadar fayda sağlayabilir miyiz? Online terapi, terapist ve danışanın çeşitli nedenlerle yüz yüze görüşememesi durumunda internet üzerinden psikoterapötik hizmetlerin sağlanmasıdır. Pandemi döneminin de etkisiyle online terapinin daha fazla popülerlik kazanmasını ve uygulanmasını görmeye başlıyoruz.

OnlineTerapi Hizmeti Platformumuzdaki tüm uzmanlar iki kurul değerlendirmesinden geçerek eklenmektedir. Öncelikle İnsan kaynakları birimince saha araştırması gerçekleştirilmekte ve 5 yılın altında deneyimi olan, kalite standartlarımızı karşılamayan uzmanlar eklenmemektedir. İlk aşamada ölçütleri karşılayan uzmanların Cv ve Özgeçmiş bilgileri tamamı Profesör kadrosundan oluşan akademik bir kurul tarafından incelenerek online görüşme neticesinde son onayı verilmektedir.

Online Terapi sürecindeki hiçbir süreç kayıt alınmamaktadır. Online Terapi sürecinde ki gizlilik sizin ve başvurduğunuz uzmanın hukuki ve en mahrem hakkıdır. Yasal olmayan yollardan kayıt alanlar hakkında hukuki işlemler başlatılmaktadır.

Online Terapi Ücretleri sizin hizmet alacağınız alan ve o alanda ki uzmanın belirlediği tarifeye göre değişmektedir. Ancak genel olarak her iki taraf için de ulaşılabilir bir hizmet olması online terapi ücretlerinin yüz yüze terapi ücretlerine göre daha makul fiyatlarda olmasını sağlamaktadır. Genel olarak bir fiyat aralığı çizecek olursak ise Online psikiyatrist ücretleri 750-2500 arasında, online diyetisyen ücretleri 150-1000 lira arasında , online psikolog ücretleri 250 – 1500 lira arasında değişmektedir.

Öncelikli Politikamız platformumuzdan online psikolojik destek, online psikiyatrist desteği ya da online diyetisyen desteği ve diğer alanlarda destek alan tüm danışanlarımızın memnuniyetini sağlamaktır. Bu sebeple online terapi almadan önce online görüşme planladığınız uzmana ücretsiz soru sorabilirsiniz.

Online Terapi Randevu süreci gerçekleşemeden önce iptal edeceğiniz ya da öncesinden katılmayarak haber vereceğiniz tüm seanslarınız iptal olur ve ödemeniz tarafınıza ödeme yaptığınız banka yolu ile ver geri ödeme süresinde iade olunur. Ödeme ile ilgili doğabilecek vergi ve diğer masraflardan platformumuz sorumlu değildir.

Online Terapi Önerileri genellikle uzman tavsiyeleri arandığında gerçekleşmektedir. Kişiler Tavsiye online psikolog, online psikiyatrist, online diyetisyen, online fizyoterapist şeklinde ihtiyacını en iyi karşılayacak uzmanı aramaktadır. Online Terapi platformumuz en çok tavsiye edilen uzmanlara yer vermektedir. Bu açıdan Saha ekibimizin sizin vakit kaybetmemeniz için araştırdığı en çok tavsiye edilen online terapistlerden oluşan uzmanlar kategorisine bakabilir ve ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilecek olan uzmanı seçebilirsiniz.